02-10
2011
Classicauto - Silnik
Dodał: MM
    
Obiecany artykuł o silniku
W październikowym, 61 numerze Classicauto znajdziecie więcej informacji o silniku Syreny Sport. Nasza wersja tego jak wyglądał i był skonstuowany niestety nie jest idealna. Wszystkich, którzy mogą miec jakieś materiały, informacje i zdjęcia zapraszamy do kontaktu. Mamy nadzieję, że uda się kiedys dopracować i silnik. Rekonstrukcja silnika nie była by możliwa bez oprogramowania, o którym już wielokrotnie wspominaliśmy. Dzięki Alibre Design jesteśmy w stanie odtworzyć wszytkie elementy bardzo precyzyjnie i przede wszytkim dopasować je do siebie. W ten sposób także znacznie łatwiej wypełnić luki w dokumentacji. Silnik jest narzędziem przy odtworzeniu całego samochodu. Pomaga ustalić położenie podzespołów i zweryfikować konstrukcję przedniej części podwozia.
22-09
2011
Licencje na projektowanie
Dodał: MM
    
Parafrazując tytuł słynnej części Bonda z Thimoty Daltonem
Dzięki Datacomp Alibre przedłużyło nam licencje na oprogramowanie Alibre Design. Pracy wciaż jest sporo, mimo tego, że zaczynamy zbliżac się ku końcowi wstępnego projektu. Ostateczna dokumentacja techniczna do kompletnego samochodu powstanie dopiero po sprawdzeniu wsztystkich projektów. Najlepszą metodą sprawdzenia jest po prostu zbudowanie samochodu. Trzymajcie kciuki. www.ALIBRE.pl18-09
2011
Odnaleziono Syrenę 607
Prototyp powstał w 71 roku. Było to 3 drrzwiowe kombi ze zmodyfikowanym nadwoziem Syreny 104. Zmieniono całe tylne zwieszenie. Zaprzestano juz prób z bardzo problematycznym zwieszeniem na drążkach skrętnych i w tym samochodzie zastosowanu zawieszenie wykorzystujące resory pórowe mocowane wzdłuż samochodu pochodzące z Fiata 125. Wcześniej w 59 roku powstał jeszcze jeden prototyp Syreny kombi, która konstrukcyjnie bazowała na Syrenie 102. W materiale znalazła się także krótka informacja o Syrenie Sport i o nas. Zapraszam do obejżenia materiału: TVN2403-09
2011
We wrześniowym numerze
Classicauto pojawiła się krótka informacja na temat silnika Syreny Sport. Nie zdązylismy z przygotowanem materiału na bardziej obszerne opracowanie. Więcej informacji pojawi się w październiku. Znajdziecie tam także wizualizacje pokazujące budowę silnika i opis jego konstrukcji. Tym czasem w aktualnym numerze znalazły się podstawowe informacje. Zapraszamy do lektury.            


09-08
2011
Prasa o nas
Dodał: MM
    
Syrena Sport w INTERIA.PL
Wczoraj pojawił się krótki artykuł na temat naszych prac w serwisie interia .pl Można go znaleźć pod tym linkiem: interia.pl To zaledwie skrawek informacji o tym co robimy. Pragniemy dodać do materiału, że nasze prace nie są jedynie próbą wirtualną. Pracujemy nad rekonstrukcją Syreny Sport już prawie 6 lat. Przez ten czas zbieraliśmy informacje i odtwarzaliśmy dokumentację techniczną samochodu. W tej chwili gotowa jest już większość dokumentacji. Reszta będzie powstawała w trkacie prac nad odbudową samochodu. Zapraszamy do częsteo odwiedznia naszej strony. Postaramy się jak najczęściej ją aktualizować i z czasem publikowac postępy prac. Zapraszamy także na facebooka: Syrena Sport na facebok. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kontaktu. Odpowiadamy na wszystkie pytania.

30-04
2011
Prasa o nas
Dodał: SB
    
Syrena Sport w Magazynie ClassiAauto
Miło nam poinformować, że jest już w sprzedaży majowe wydanie miesięcznika Classicauto. Tematem numeru jest rekonstrukcja Syreny Sport. Na 10 stronach opisujemy nasze prace, pokazujemy wizualizacje modelu komputerowego i podajemy kilka nowych faktów, które udało nam się ustalić.
W obszernym artykule przeczytacie o trudnej drodze do prawdziwych informacji, o naszym prywatnym śledztwie i jaki to wszystko miało wpływ na prace nad rekonstrukcją Syreny Sport. Weryfikujemy nieścisłe informacje podawane do tej pory i prostujemy te, o których wiemy, że na pewno były błędne. Dowiecie się jaki były prawdziwe wymiary samochodu, co wspólnego ma zawieszenie SS z samochodami seryjnymi.
Piszemy także o tym, jak trudno z archiwalnych fotografii, ulotnych wspomnień świadków wydarzeń sprzed 50ciu lat i strzępków zachowanej dokumentacji technicznej złożyć układankę, którą jest efekt w postaci naszej rekonstrukcji. Pokazujemy w jaki sposób korzystamy z komputerowego wspomagania projektowania i modelowania w 3D do odtworzenia nadwozia i konstrukcji samochodu. Dowiecie się także jakie są nasze plany w stosunku do czegoś co już dawno stało się naszą życiową pasją.
Bardzo nam miło, że wśród życzliwych naszym działaniom znalazł się Magazyn Classicauto, który objął nasze prace patronatem medialnym. Na łamach tego miesięcznika będzie można w przyszłości znaleźć więcej informacji na temat tego co robimy. Będziemy prezentować postępy prac i ujawniać fakty. W Classicauto znajdziecie testy i porównania interesujących samochodów, wskazówki eksploatacyjne i dotyczące odbudowy klasyków, wrażenia z jazdy, relacje z imprez i rajdów odbywających się w Polsce i zagranicą. Nie brakuje również recenzji, felietonów i ogłoszeń. Classicauto jako jedyny magazyn motoryzacyjny w Polsce organizuje rajdy, eventy, oraz imprezy klubowe dla czytelników.
30-04
2011
Aktualizacja strony
Dodał: MM
    
Syrena Sport w INTERIA.PL
Dodaliśmy wizualizacje, przygotowane w oparciu o nowy model komputerowy nadwozia. Starsze zostawiliśmy w galerii aby można było porównać je ze sobą i ocenić jakie zaszły zmiany. Syrena Sport na nowych widokach to już ostateczna forma naszej wersji nadwozia w postaci modelu komputerowego. Pozostałe do dopracowania detale zostaną zrobione już na fizycznym modelu samochodu w skali 1:1, a potem wrócą do komputera abyśmy mogli dokończyć projekt i dokumentację kompletnego samochodu. W dziale "historia" pojawiły się rozwinięcia niektórych artykułów. Z czasem zostaną one uzupełnione i rozbudowane. Zapraszamy szczególnie do obejrzenia galerii w której umieściliśmy widoki z sesji dla Classicauto. Prezentujemy tam przede wszystkim ujęcia, które nie znalazły się w artykule.
10-03
2011
Pod Dachem Muzeum...
Dodał: MM
    
Muzeum Techniki i Transportu, Zajezdnia Sztuki w Szczecinie
udzieliło nam podobnego wsparcia jak warszawskie Muzea Techniki i Motoryzacji. Dodatkowo muzeum przyjęło nas pod swój dach, dzięki czemu prace nad samochodem, które niedługo ruszają będą prowadzone pod okiem fachowców, w miejscu pełnym pozytywnej energii i ducha klasycznych pojazdów. Całość prac nad rekonstrukcją Syreny Sport podzielimy na kilka etapów. Pierwszym będzie wykonanie dokładnego modelu w rzeczywistej skali. Będzie to etap najbardziej pracochłonny i najważniejszy dla odtworzenia nadwozia z jak największą zgodnością.
01-07
2010
Alibre i Datacomp
Dodał: MM
    
Otrzymaliśmy specjalne licencje Alibre Design
Datacomp, dystrybutor Alibre Design w Polsce umożliwił nam korzystanie ze specjalistycznego oprogramowania w trakcie prac nad rekonstrukcją Syreny Sport. W Alibre będziemy pracować nad parametrycznym modelem samochodu. Przeniesiemy przede wszystkim podwozie i elementy mechaniczne. Dzięki temu będziemy mogli wykonać dużo szybciej dokumentację techniczną i w dużym stopniu przyśpieszyć proces projektowania (odtwarzania) samochodu.
01-07
2010
Patronat Muzeów
Dodał: MM
    
Nasze prace zostały objęte patronatem merytorycznym Muzeum Techniki i Muzeum Motoryzacji w Warszawie.
Zaufanie jakim obdarzyły nas obie instytucje umocniło w nas przekonanie, że tylko rzetelna rekonstrukcja Syreny Sport ma sens. Muzea będą dbały o zachowanie zgodności z oryginałem w trakcie prac nad rekonstrukcją samochodu. Dzięki pomocy Muzeum Motoryzacji i kontaktom, które udało nam się nawiązać za jego pośrednictwem dotarliśmy do ciekawych ludzi i materiałów. Cieszy nas bardzo fakt, że obie instytucje potraktowały nasze prace poważnie i uznały, że to co zrobiliśmy do tej pory oraz nasze plany zostały docenione.
01-05
2010
Muzeum Techniki i Transportu, Zajezdnia Sztuki w Szczecinie
udzieliło nam podobnego wsparcia jak warszawskie Muzea Techniki i Motoryzacji. Dodatkowo muzeum przyjęło nas pod swój dach, dzięki czemu prace nad samochodem, które niedługo ruszają będą prowadzone pod okiem fachowców, w miejscu pełnym pozytywnej energii i ducha klasycznych pojazdów...
29-30
2010
50 lat Syreny Sport
Dodał: MM
    
1 maja 1960 po raz pierwszy pokzano publicznie Syrenę Sport
Samochód stał się legendą. Zniszczono go w nie dokońca jasnych okolicznościach. Od początku niemal swojego istnienia Syrena Sport wzbudzała kontrowersje i publiczną dyskusję na jej temat. Było to na pewno najpiękniejsze auto w historii Polskiej motoryzacji. Czy najlepsze? To juz inne zagadnienie. My je uwielbiamy.
1 2 3